Czas łaski w Zduńskiej Woli

/ Aktualności / Czas łaski w Zduńskiej Woli
Czas łaski w Zduńskiej Woli

W dniach od 12 do 14 czerwca nasze miasto, Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Maksymiliana nawiedziła figura świętego Michała Archanioła. Uroczyste powitanie figury rozpoczęło się na skrzyżowaniu miejskich dróg przy figurze świętego Jana Pawła II.

Niezliczony tłum wiernych, asysty, kapłanów z dekanatu zduńskowolskiego zgromadził się na placu, by powitać Archanioła Michała. Gdy tylko pojawiła się figura świętego Archanioła rozległa się radosna pieśń powitania. Ksiądz prałat Dariusz Kaliński otrzymał koronę świętego Michała, a potem przekazał ją rodzinie, która niosła ją, by potem ją uroczyście nałożyć na głowę Archanioła.

Figura niesiona była przez Rycerzy Kolumba, Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z Czech, a potem kapłani wnieśli figurę do Bazyliki. Świątynia i plac przed Bazyliką był wypełniony wiernymi, którzy pragnęli oddać cześć świętemu Michałowi Archaniołowi.

Trzy dni nawiedzenia, to był czas świętych anielskich rekolekcji, jakie przeżywała nasza parafia, oraz całe nasze miasto. Każdego dnia poszczególne grupy parafialne i wspólnoty przychodziły do świątyni, aby powierzać siebie, swoje rodziny świętemu Michałowi. Ostatniego dnia uroczyście pożegnano figurę, która została przekazana parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli, zgromadzeniu ojców orionistów.

Bogu niech będą dzięki za ten czas nawiedzenia, a święty Michał Archanioła, pogromca szatana i złych duchów niech nas strzeże i prowadzi do Boga.

Damian Sochacki